Zarządzanie projektami

Arkadiusz Burnos (praktyk)
Burnos1
Doświadczony konsultant zarządzania operacyjnego, project manager, oraz manager operacyjny w BalticBerg Consulting. Zrealizował usługi doradcze lub szkoleniowe dla ponad 150 firm o zasięgu krajowym, europejskim i globalnym. Wieloletni wykładowca-praktyk dla słuchaczy i studentów MBA, Executive MBA oraz International MBA m.in. w Studium MBA Uniwersytetu Szczecińskiego, Krakowskiej Szkole Biznesu (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie). Wykłady prowadzi w języku polskim i angielskim. Posiada wykształcenie techniczne i managerskie jednocześnie – Ukończony Wydział Mechaniczny Akademii Morskiej w Szczenicie oraz Studia MBA prowadzone przez Uniwersytet Szczeciński we współpracy z Manchester Metropolitan University.

Doświadczenie w zarządzaniu projektami zdobywał jako ekspert w zakresie zarządzania operacjami w firmach produkcyjnych, wydobywczych i transportowych. W ramach specjalizacji ukierunkowany na integrację działów produkcyjnych i technicznych. Ekspert w zakresie zarządzania działami technicznymi oraz utrzymaniem ruchu. Uczestniczył w licznych projektach ukierunkowanych na rozwój oraz doskonalenie zarządzania operacyjnego i podnoszenia efektywności przedsiębiorstw przemysłowych. Przeprowadził dziesiątki kompleksowych audytów operacyjnych, zarządzania technicznego i utrzymania ruchu oraz działalności systemów produkcyjnych i transportowych. Regularnie przyjmuje rolę konsultanta/eksperta w projektach związanych z procesami produkcyjnymi oraz wspierającymi produkcję. Kierował projektami w wielu lokalizacjach Europy Zachodniej i Środkowej. między innymi manager projektu prowadzonego przez BalticBerg Consulting w Europejskim Centrum Badań Nuklearnych w Genewie (CERN), gdzie znajduje się Wielki Zderzacz Hadronów (LHC) nazywany ze względu na swoje rozmiary (ponad 27 km długości) największą maszyną świata. Projekt związany jest z doskonaleniem systemu zarządzania technicznego oraz wykorzystania narzędzi informatycznych wspomagających te działania.

Jako ekspert pełnił rolę lidera licznych projektów doradczych i szkoleniowych w wielu znanych firmach i organizacjach, m.in.: CERN, Grupa Lotos, Grupa Azoty, KGHM, Indesit, ICT,  ArcticPaper, Polpharma, Polfa Warszawa, Mondelez.

W życiu prywatnym fascynat żeglarstwa (szczególnie katamaranów Top Cat) i walki wręcz.