Praga 2002

W dniach 14-18 września 2002 r. odbyła się kolejna sesja wyjazdowa, która tym razem miała miejsce w stolicy Republiki Czeskiej - Pradze. Grupa uczestników liczyła 40 osób, a w jej skład wchodzili obecni studenci, absolwenci Studium MBA US oraz członkowie Stowarzyszenia Absolwentów Master of Business Administration przy Uniwersytecie Szczecińskim. Wyjazd integracyjny trwał 5 dni i zapewniał szereg atrakcji.

Wycieczka rozpoczęła się w sobotę. Około godziny 10:00 wyruszył autokar spod Teatru Lalek "Pleciuga" w Szczecinie. W drodze do Czech uczestnicy mieli możliwość podziwiać z autokaru górskie tereny, następnie Drezno i Pragę nocą. Zakwaterowanie miało miejsce w hotelu "Apeyron", w miejscowości Česki Brod, oddalonej kilka kilometrów na wschód od Pragi.

Cały następny dzień poświęcony był na zwiedzanie Pragi. Spacer, z przewodnikiem, po stolicy Czech, pozwolił poznać bliżej historię miasta Karola IV jak i ciekawostki związane z tym miastem. W godzinach wieczornych uczestnicy wyjazdu gościli się w praskiej piwiarni "U Kalicha", mogąc poznać typową czeską kuchnię.

W kolejnym dniu pobytu w Czechach odbyło się seminarium z Zarządzania Finansami. Zajęcia poprowadzili dr hab. prof. US Dariusz Zarzecki i dr Tomasz Wiśniewski z Instytutu Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw Uniwersytetu Szczecińskiego.

W poniedziałek popołudniu odbył się kolejny etap zwiedzania, tym razem były to Hradczany z gotycką katedrą Św. Wita z XIV wieku , bazyliką Św. Jerzego oraz rotundami: Św. Marcina na, Św. Longina, Św. Krzyża. Można było również zobaczyć renesansowe pałace m.in. Belvedere, Schwarzenbergów, liczne renesansowe kamienice oraz barokowe kościoły: Zbawiciela (XVII w.), kościół i kolegium Jezuitów, tzw. Klementinum (XVII w.). Klasztor Karmelitów (1671). Ratusz na Małej Stranie (1703-1753).

Następnego dnia, zgodnie z programem, odbyła się wycieczka do Zamku w Karlstein, znajdującego się około 40 km od Pragi.

Wtorkowy wieczór spędzony został w Ceskim Brodzie, przy ognisku z muzyką na żywo czemu towarzyszyło pieczenie prosiaka.