Ślesin 2009

Dziesiąta jubileuszowa sesja wyjazdowa integrująca studentów XII i XIII edycji oraz absolwentów odbyła się w dniach 25-27 września 2009 w ośrodku Delfin - WaterSport&Business Camp w Ślesinie koło Konina. Miejscowość ta leży nad jeziorem Mikorzyńskim, które jest główną atrakcją regionu, ponieważ do wód akwenu dostają się wody ciepłownicze z niedalekich elektrowni w Koninie. Dzięki temu temperatura wody jest podwyższona, latem i wczesną jesienią często oscyluje wokół 25 stopni Celsjusza.

W czasie pobytu uczestnicy mogli posłuchać ciekawych wykładów przeprowadzonych przez Prezesów wiodących przedsiębiorstw w Polsce, czyli Pana Zbigniewa Miklewicza - Prezesa Zakładów Chemicznych Police oraz Pana Jerzego Kondratowicza - Prezesa Elektrowni Dolna Odra.

Jednak główną atrakcją wyjazdu mimo terminu wrześniowego były sporty wodne: skutery - jet ski, narty wodne, motorówki, koła ciągnięte przez motorówkę oraz gra "nie wszystko złoto co się świeci" przygotowane przez organizatora wyjazdu. Uczestnicy mieli za zadanie zdobyć drogą wodną higroskopijną mapę i dzięki niej odkopać dawno temu zakopany skarb. Jednak zanim mogli wypłynąć po mapę musieli najpierw rozegrać dwie konkurencje i zdobyć materiały do wybudowania tratwy. Podczas sobotniego dyskotekowego wieczoru, organizatorska koszulka Centrum Organizacji Wszechświata została zlicytowana za 350 zł! Pieniądze uzyskane z licytacji zasiliły kasę Domu Dziecka.