Wisełka 2012

Trzynasta sesja integracyjna odbyła się w dniach 21-23 września 2012 roku w Wisełce. Rozpoczęła się na świeżym powietrzu, przy zapachu pieczonego na grillu mięsa i dźwiękach dobywającej się z sali muzyki dyskotekowej, przy której uczestnicy radośnie się bawili do późnych nocnych godzin.

 

W sobotni poranek, po śniadaniu, uczestników przywitały wykłady Pana Ryszarda Słoki – Sektetarza Miasta Szczecin oraz dra inż. Jana Betty – wykładowcy Studium MBA US.

 

Po uczcie intelektualnej nadszedł czas na aktywność fizyczną – cała grupa wybrała się do XIX-wiecznego Fortu Gerharda na wyspie Wolin, gdzie, mimo bardzo deszczowej aury, korzystała z dostępnych atrakcji, udało się nawet ognisko. Każdy mógł wziąć udział w strzelaniu z wiatrówki, strzelaniu z łuku, przejściu po linie przez rzekę, zapasach sumo (którym deszcz tylko sprzyjał) i wielu innych. Można było także zwiedzić nadzorowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa  Narodowego  Muzeum Obrony Wybrzeża. Największą furorę robił jednak zjazd na tyrolce, który trwał do późnych godzin wieczornych. Wizyta w forcie zakończyła się nocnym zwiedzaniem z pochodnią prowadzonym przez umundurowanego pruskiego żołdaka, który z wielkim zaangażowaniem przedstawiał historię miejsca.

Niedziela przywitała uczestników pięknym słońcem i dobrym śniadaniem, po którym wszyscy porozjeżdżali się do domów z nadzieją na podobne spotkania w kolejnych latach.